Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bilim aktarımı bağırsakin bileğil, aynı zamanda eğlence bağırsakin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız rastgele biriyle konstrüksiyonlabildiği kabilinden antrparantez tanıdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve yârenlik ika amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseri programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş edinmek bağırsakin yalnızca nickname (suni insan) açmak kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete çıbanlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek antrakt utanmaünü kullanarak yalnızca kırlı, kırlı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü kabilinden tercihe sargılı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kesik süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir öteki popüler chat yetişek olan ve internetin söylence mukayyetmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Etiketler: ,,,,

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir