Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Teşkilat yerında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe bellik üretimu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli yetişek sektöründe karı olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En oylumlu ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çdüzenışmalar yürüten KALKO, biryoğun futbol, sepet topu köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde bucak aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cepheı teselsül Türkiye’nin en oylumlu özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda bucak almaktadır.

KALKO, yetişek yerında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı biryoğun cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek yerında projeler yürütmektedir. Her yıl biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Etiketler: ,,,,

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir