Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza ötümlü giriş yapan ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkırmızıındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir denetçi de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan denetçi esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğu kez kullanıcı adınızı değteamültirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mevki düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Takipçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram bağlanaksı istediği derunin şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çgörmek derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun derunin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyeğin farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Elbette Geçmiş Cebinır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen eşhas derunin ne efsus ki çok bir araba seçenek bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok bir araba payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diye gerçekte değişik kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çkırmızıışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değteamültirin ve sadece arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çkırmızıındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz değteamültiğinde yahut kullanıcı adınız değteamültiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değteamültirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değteamültirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değteamültiren sen değilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da gâh “değteamülikliği gelişememiş kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini değteamültirdiği derunin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Etiketler: ,,,,,,,

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir