Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıhun bir Bilim Herifı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnızca başına öne çıhun en oylumlu oranda ilaç mideerik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu oylumlu adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çhileışmak istediği alanı büyültmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun malumat nişanarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle durmak istemeyen mebdearı mealında ülkesini kadimî oyun eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat mebdevuruları ile bile meşhurdur. 143 pare mebdevurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedi gelişen vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında bundan sonra temel bir mütehassıs olmasıyla yan yana kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda oylumlu bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında arazi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil güruhlen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise umum ortada en çok berat mebdevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Herifı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı sayesinde esaslı maslahatlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse dahi asla çhileışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yan yana geçmek üzere terapi yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine oylumlu bir bağışı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde katı bilinmese bile bazı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek bildirmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan çetinlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Salt aşina şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kanat tesir) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Eksiksiz çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biraşırı şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda arazi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ El ulağısıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca dahişkenin nezdinde insanoğluna yarayacak maslahatler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta kanatıkların geçmesi midein belirli bir ahitı beklesek dahi kimiları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile mideerisinden basitçe bir biçimde terapi edebilmek midein bu kullanılıyor. Başkaca tensel maslahatlev bozukluğunu da terapi etmek midein kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış felakete karşı mukavim ve çetinlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat mebdevurularının 2000 adetine benzeyenın doğru sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı maslahatleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her ahit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun periyodik kapanmalara ve toplumsal hayattan uzak zaruri mekân istirahatlarine maruz artan cihan toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü beyan eden Spektral Holding El Yerleşmiş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına bünyelabilecek en yakınlarında katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine oylumlu miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna bir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da oylumlu gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde arazi alan diğer marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok oylumlu bir oranda farmasötik dahiabat patentinin doğru sahibi olması ve mebdevurusunu ilk karşılayıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın çizgi lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni alanında çhileışmalarını kadimî ferahleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biraşırı kez Türkiye Yılın Bilim Herifı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde bileğil habitat haricinde kısaca küresel anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların katlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile yan yana esaslı maslahatlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı maslahate yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar biraşırı farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken bir faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çhileışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda arazi alan bir değerli sahası ile yan yana mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye bileğmaslahatikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı valör yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a bağımlı esrar ruhsatları ile sağlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal alt bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar bile malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak maslahattiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.su ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası geçmek üzere dü endüstriyel hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen kırlı açıklamada inançlerine arazi maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye oylumlu ilhak valör mizan potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise doğal malzeme bünyesındaki evinsizluklar sayesinde koca derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yeryüzü planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine elverişli rezerv sabitleme raporları düzenlenerek bölüt yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arazi alan teferruatlara nazaran antrparantez, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Etiketler: ,,,,

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir