Burçlar Ve Özellikleri

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir sema bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın yaşamlarına doğrultu veren bir boşlukç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı şeşnda mimarilır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit yerleri kadar şahsi bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında sevap adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve yol gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa fail ritüel burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak zemin hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları temaşa fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene zarfında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Zaman da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine oylumlu ilişik göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle mevlit haritası yorumlamak, nefis analizi ifa etmek, aşk ve takanak astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşamındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin mevlit geçmişine, saatine ve yerine gereğince hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlaka bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha lüks selen sahibi cereyan etmek istiyorsanız, birgani terimle karşılaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit geçmişine gereğince belirlenir ve birgani kişiye gereğince nefis ve gelecekteki olaylar üzerine selen verebilir.

  2. Aslan ıtır: çoğunlukla 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur bâtınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın evetğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin birey yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kadar yaşama şekline belirti fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok lüks selen sahibi cereyan etmek bâtınin, astroloji terminolojisine aşina cereyan etmek önemlidir.

ıstılah Mealı
Tevellüt haritası Bir kişinin mevlit simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine selen verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşamındaki olaylar ve nefis özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir gayrı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşamındaki etkilere belirti edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değfiilimlere belirti edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse de, sevap bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, doğacak tahmini ve daha sağlam çok sayfa üzerine selen tevdi dair az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Etiketler: ,,,,

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir